09125361700 info@speedsazeh.com

جزئیات و اتصالات

جزئیات و اتصالات:

اتصالات در سازه‌های LSF به چند بخش اصلی تقسیم می‌شود:

• اتصال قطعات به یکدیگر جهت مونتاژ پانل ها؛ این قسمت‌ها با پیچ نوک مته با گل قارچی، عدسی و یا ویفر به قطر ۴.۸ میلیمتر و طول ۱۹ میلیمتراز طریق سوراخ‌های آماده روی پروفیلها بهم متصل می‌گردند.


• اتصال پانل‌ها به یکدیگر جهت نصب سازه؛ برای اتصال دیوارها به یکدیگر، خرپاها یا جویست پنل‌ها به دیوارها، اتصال روف پنل ها به خرپاها و اتصال رانر پای دیوارها به شاسی فلزی (درصورت اجرای سازه روی یک شاسی فلزی) از پیچ‌های سربکس نوک مته به قطر ۶.۳ میلیمتر با طول ۲۵ میلیمتر استفاده می‌گردد.

 

 

 

 

• اتصال دیوارها به فونداسیون یا دال بتنی؛ اتصال سازه ال‌اس‌اف به فونداسیون یا دال بتنی سقف (در اضافه اشکوب‌ها) با رول بولت النگویی به قطر ۱۲ میلیمتر و طول ۸۰ تا ۲۵۰ میلیمتر بسته به ضخامت دال یا فاصله رانر پائینی با بتن مسلح، انجام می‌پذیرد. این رول بولت‌ها در سوراخ‌های تعبیه شده هنگام تولید در رانر پائینی قرار می‌گیرند ولی ممکن است الزاماً فقط این سوراخ‌ها کافی نباشد و لازم باشد در دیگر بخش‌های ضروری مانند پای‌بادبندها سوراخ و رول بولت مناسب نصب گردد.

 

 

 


• اتصال ورق عرشه به تیرک‌های سقف؛ برای این اتصال نیز پیچ سربکس نوک مته با قطر ۶.۳ استفاده می‌شود لیکن طول پیچ متناسب با استفاده یا عدم استفاده از عایق (مانند رول پلی اتیلن) زیر ورق ذوزنقه متغیر است.

 

 

 

 

اتصالات ذکر شده در شکل‌های روبرو مشخص شده‌اند. اتصالات دیگری نیز هستند که بنا به نیاز به کار گرفته می‌شوند مانند قسمت‌هایی که لازم است با ورق تقویت شوند یا بخش‌هایی که به سازه فولادی گرم یا بتنی متصل می‌گردند.