09125361700 info@speedsazeh.com

طراحی سازه‌های ال‌اس‌اف

طراحی سازه‌های LSF با نرم‌افزارهای مخصوص این‌‌کار صورت می‌پذیرد، گرچه طراحی آن با با نرم‌افزارهای عمومی سازه مانند SAP نیز ممکن است، ولی مدل‌سازی یک سازه سبک با توجه به تعداد بسیار زیاد اجزا و المان‌ها و اتصالات آن‌ها در SAP بسیار پیچیده و زمان‌بر است.

طراحی سازه فولادی سبکی که با ماشین‌آلات فریم کد تولید خواهد شد، می‌بایست با نرم‌افزار‌های ویژه این کمپانی نیز صورت پذیرد.

یکی از این نرم‌افزارها FrameCad Pro Design است. در این نرم‌افزار معمولاً پلان معماری آماده شده در Auto Cad به Frame Cad وارد (ایمپورت) شده و پس از تصحیح المانهای معماری و تخصیص ابعاد و ارتفاع ها و … ، پارامترهای بارگذاری و دیگر پارامترهای مخصوص طراحی سازه وارد می‌شود و محاسبات و تحلیل آن توسط نرم‌افزار صورت می‌پذیرد.

فایل نهایی FrameCad Pro Design به نرم افزار دیگری بنام FrameCad Detailer وارد شده و جزئیات مربوط به تولید و کنترل نهایی شکل سازه و دیگر ملزومات پیش از تولید مانند موقعیت پانچ‌های عبور تأسیسات و سوراخ رول بولت‌ها در آن ایجاد می‌گردد. در نهایت فایل خروجی، فایل تولید سازه است که پس از اتصال به خود دستگاه، راهنمای تولید اتوماتیک آن خواهد بود.

به تازگی نرم‌افزار دیگری توسط شرکت فریم کد ارائه شده که بسیار کارآمدتر و بروز تر از نسخه قبلی است. این نرم افزار جدید FrameCad Structure نام دارد و حاصل سال‌ها تجربه در رفع مشکلات،  ساده شدن کارکرد و کاهش خطاهای طراحی است.