فهرست مطالب

بستن همه <|> باز کردن همه

موقعیت مکانی پروژه ال اس اف:

موقعیت جغرافیایی و اقلیمی پروژه نیز همانند هر ساختمان دیگری بر روی هزینه سازه سبک مؤثر است. این اثر می تواند به دلیل فاصله از مرکز تولید و استقرار عوامل طراحی و اجرا باشد، یا ویژگی های خاص اقلیمی و زمین شناسی.

  1. فاصله پروژه از مرکز تولید و دفاتر فنی و طراحی:

    فاصله پروژه از مرکز تولید و دفاتر فنی طراحی و اجرایی، هزینه های حمل سازه ال اس اف و همچنین دستمزد عوامل اجرایی و هزینه های استقرار آن ها در محل کارگاه را افزایش داده و روی قیمت سازه های ال اس اف تأثیر گزار است.

  2. دهانه تیر ریزی:

    دهانه تیر ریزی که متناسب با ابعاد فضاهای داخلی ساختمان است اثر قابل توجهی در طراحی سازه LSF دارد. ازآنجاکه سازه ال اس اف یک سازه دیوار باربر است، تعین دهانه در هر بخش داخلی بنا متأثر از موقعیت دیوارها پیرامون آن بخش است که معمولاً جهتی برای تیر ریزی انتخاب می شود که کوتاه ترین دهانه را داشته باشد. بیشینه طول تیر ریزی برای طبقات پائینی در ساختمان های دو و سه طبقه 5.5 – 6 متر است. و برای طبقه بالایی ساختمان و ساختمان های یک طبقه 8-10 متر مناسب است. بدیهی است افزایش دیوارهای داخلی موجب کاهش دهانه های تیر ریزی خواهد شد و اثر مثبت این اتفاق بر وزن اضافه شده دیوارهای داخلی مذکور غالب خواهد بود و درمجموع موجب کاهش وزن اسکلت می گردد.

  3. جغرافیا و اقلیم:

    جغرافیا و اقلیم نیز با شاخص های گوناگون بر طراحی سازه و اجرای آن اثرگذارند. چنانچه منطقه جغرافیایی ازنظر لرزه خیزی، سرعت باد منطقه، ارتفاع ساختمان از محیط پیرامون، رطوبت هوا، و تغییرات شدید دما و عوامل خورنده شیمیایی (باران های اسیدی و خوردگی های نمکی مجاور دریا) در طراحی سازه ال اس اف و انتخاب پوشش زینک (کوتینگ/پوشش ورق گالوانیزه از فلز روی) تعیین کننده هستند. به عنوان مثال ورق موردنیاز برای تولید سازه LSF در یک ساختمان در منطقه عسلویه با رطوبت و خورنده های گوناگون شیمیایی مخصوص آن منطقه می بایست با کوتینگ حداقل 275 گرم بر مترمربع (Z - 275) باشد که ورقی به مراتب گران تر از ورقه ای عادی مورداستفاده در مناطق خشک است.معماری سازه<< صفحه قبل صفحه بعد >> دامنه و کاربرد

با ما در ارتباط باشید

تلفن شرکت ۰۲۱-۸۸۳۱۵۷۲۴-۸۸۸۴۹۶۲۲
شمازه فکس شرکت ۰۲۱-۸۸۳۱۵۷۲۴
تلفن همراه ۰۹۱۲-۵۳۶۱۷۰۰
ایمیل شرکت info@speedsazeh.com
تهران- خیابان قائم مقام فراهانی - نرسیده به مطهری -کوچه ماگنولیا - پلاک ۳۲ واحد ۸

شرکت اسپید سازه پرشین