فهرست مطالب

بستن همه <|> باز کردن همه

ورق ها و مقاطع:

ورق ها و مقاطع:

ورق ها و مقاطع مورداستفاده در سازه های تولیدی شرکت اسپید سازه پرشین از ویژگی های زیر برخوردارند:

ضخامت ورق ها: دستگاه های نورد سرد شرکت Framecad نیوزلند را می توان باضخامت های متنوعی از ورق ها تغذیه کرد، لکن به دلایل فنیِ تولید و دلایل اقتصادی و انبارداری امکان طراحی و تولید سازه با ورق های ضخامت گوناگون در کارخانه وجود نداشته و فعلاً ورق ضخامت 25/1 برای مقطع 150 میلی متری ورق ضخامت 1 میلی متر برای مقطع 89 میلی متری تهیه و بر اساس آن طراحی و تولید صورت می پذیرد.

مشخصات فولاد: طبق کلیه آئین نامه ها فولاد مصرفی یا به عبارتی پایه اصلی فولاد ورق گالوانیزه می بایست از نوع سازه ای (استراکچرال) بوده و دارای مقاومت مشخصی طبق جداول استاندارد باشد. استاندارهای مختلفی در سراسر دنیا به شرح این مشخصات می پردازند که در اینجا استاندارد اروپا EN 10147 و در پرانتز استاندارد ژاپنJIS G3302 ذکر می شود.

ورقی که بیشتر به عنوان ورق گالوانیزه بین عموم شناخته می شود و بخش عمده بازار را تشکیل داده، ورق تجاری (کامرشیال Commercial) ورق های پرس کاری (دراوینگ Drawing) است. فولاد پایه این ورق از کیفیت مطلوبی برای سازه برخوردار نبوده و استفاده از آن به جز در قطعات پانل های غیر باربر مانند پارتیشن ها مجاز نیست. این ورق ها با کدهای DX51D+Z تا DX54D+Z تحت زیرشاخه EN 10142 اتحادیه اروپا نام گذاری می شوند. ( SGCC و SGCD1 تا SGCD3 زیرشاخه JIS G3302 استاندارد ژاپن)

اما ورق مناسب برای سازه باربر و مقاوم ال اس اف ]با توجه به اینکه عدد داخل کد بیانگر مقاومت تسلیم است[ به ترتیب S220GD+Z و S250GD+Z و S280GD+Z و S320GD+Z و S350GD+Z و S550GD+Z هستند. ( SGC340 و SGC400 و SGC440 و SGC490 و SGC570 ]عدد داخل کد در اینجا بیانگر تنش نهایی فولاد است[ در استاندارد ژاپن)

البته به دلیل محدودیت شدید تولید ورق باکیفیت در داخل و تعرفه بسیار زیاد واردات و عدم شناخت بازرگانان فولاد از موارد فوق، به سختی در بازار ایران فقط ردیف های اول و شاید دوم ورق با این مشخصات قابل خرید باشد و ورق های مقاومت بالاتر بسیار دست نیافتنی هستند.

مشخصات پوشش گالوانیزه: مقدار پوشش گالوانیزه بر روی ورق فولادی یا باضخامت آن در هر طرف به میکرون بیان می شود یا با وزن آن روی هر مترمربع دو روی ورق به صورت گرم بر مترمربع درج می گردد.

طبق آئین نامه طراحی و اجرای سازه های فولادی سبک سرد نورد ایران (نشریه شماره 612) حداقل پوشش گالوانیزه باید 180 گرم بر مترمربع Z180 باشد.

بازهم لازم به ذکر است گرچه این کیفیت در ایران قابل تولید است ولی تهیه و سفارش آن بازهم دشواری های خود را دارد.

مقطع 89: این مقطع به شکل C با جان 89 میلی متر، بال های 41 و 39 میلی متر (مختصراً 40 میلی متر میانگین در نظر گرفته می شود) و لبه های 10 میلی متر معمولاً از ورق ضخامت 1 میلی متر (گاهی اوقات 0.9 یا 0.95 میلی متر) تولید می گردد. سطح مقطع آن 172 میلی مترمربع وزن واحد طول آن 36/1 کیلوگرم است.

مقطع 150: این مقطع به شکل C با جان 150 میلی متر، بال های 41 و 39 میلی متر (مختصراً 40 میلی متر میانگین در نظر گرفته می شود) و لبه های 11 میلی متر معمولاً از ورق ضخامت 25/1 میلی متر تولید می گردد. سطح مقطع آن 302 میلی مترمربع وزن واحد طول آن 45/2 کیلوگرم است.

ورق عرشه فولادی: این عرشه مقداری با ورق های عرشه فلزی اسکلت های گرم متفاوت بوده و ظریف تر از آن هاست. مقطع آن ذوزنقه با گام های 4 و 8 سانتیمتری و ارتفاع 38 میلی متری است. ضخامت ورق آن بسته به طراحی معمولاً 8/0 یا 7/0 میلی متر است.

مقاطع دوگانه ذکرشده برای تولید تمام قطعات سازه ای یک اسکلت ال اس اف مانند استادها (ستونک ها) ، رانرها (تراک ها) ، بادبندها (بریس ها) ، کمرکش ها (ناگ ها) ، کلیه اجزای اصلی و مورب خرپاها و نعل درگاه ها، فریم پیرامون درها و پنجره ها، روف پنل ها (پرلین ها) بکار گرفته شده و تغیر عمده ای به جز پانچ و لبه برداری و گوشه گیری برای اتصال در آن ها ایجاد نمی گردد.ماشین آلات تولید<< صفحه قبل صفحه بعد >> جزئیات و اتصالات

با ما در ارتباط باشید

ال اس اف | سازه ال اس اف | سازه lsf ۰۲۱-۸۸۳۱۵۷۲۴-۸۸۸۴۹۶۲۲
ال اس اف | سازه ال اس اف | سازه lsf ۰۲۱-۸۸۳۱۵۷۲۴
ال اس اف | سازه ال اس اف | سازه lsf ۰۹۱۲-۵۳۶۱۷۰۰
ال اس اف | سازه ال اس اف | سازه lsf info@speedsazeh.com
تهران- خیابان قائم مقام فراهانی - نرسیده به مطهری -کوچه ماگنولیا - پلاک ۳۲ واحد ۸

شرکت اسپید سازه پرشین